Güncel Sigorta Haberleri

Yabancı Sağlık Sigortası

YABANCI SAĞLIK ( ÖZEL SAĞLIK ) SİGORTASI

Arap Baharı olarak isimlendirilen süreçle birlikte 30 yıllık Hüsnü Mübarek iktidarının devrilmesi sadece Mısır’ı değil bölge halklarını da derinden etkilemişti. Bu tarihi devrim domino etkisiyle Bahreyn’i, Libya’yı, Fas’ı etkilemiş ve hatta Kaddafi’nin ölümüne bile neden oldu.

15 mart 2011 tarihinde başlayan Suriye iç savaşı sonucu zorunlu göç eden sivil halk dünyanın farklı ülkeleriyle beraber en çok tercih edilen ülkelerin başında Türkiye gelmektedir. Bunun başlıca nedeni konum ekonomik refah ve din oluşturmaktadır.
TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU (TÜİK), 2017 yılı kayıtlarına göre Türkiye’de 450 bin 443’ü erkek, 468 bin 618’i kadın olmak üzere toplamda 919 bin 61 yabancı uyruklu vatandaşın yerleşik olarak yaşadığı tespit edildi.

Bu rakamı başta Suriyeli olmak koşulu ile dünyada bulunan 100 ü aşkın ülke vatandaşı oluşturmaktadır. Bu rakamlar resmi rakamlar olup gayri resmi rakamın daha çok olduğu söylenmektedir.


Bukadar yabancı uyruklu vatandaşın sağlık güvencesinin de karşılanması ve ülke ekonomisine zarar vermeden sosyal kaosa neden olmadan karşılanmasını sağlamak amacıyla tüm Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarında olduğu gibi tüm yabancı uyruklu vatandaşlarında sağlık sigortası zorunlu hale getirildi
Bu bağlamda tillo grup sigorta olarak üzerimize düşen görevi en iyi en kaliteli ve en uygun fiyat ile tüm müşterilerimize sunmak için deneyimli ekibimizle beraber yoğun çaba ve mesai harcamaktayız.
Özel sağlık , tamamlayıcı sağlık , elit sağlık konsolosluk tarafından istenen seyahat sağlık , göç idaresinin istediği yabancı sağlık ve diğer tüm sağlık sigortası ürünleri acenteliğimizce düzenlenip hasar durumunda ise müşteri mağduriyeti yaşanmaması için itina gösterilmektedir.

Sigorta Danışmanı

Yusuf SARI

İletişim : 0532 253 36 29

Hakkında Yusuf Sarı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şimdi Ara
Yol Tarifi